Tunus ve İtalya Sicilya Turu Tunus - İstanbul 2 Ülke, 10 Şehir
TUNUS VE İTALYA SİCİLYA TURU

Tunus - Kayrevan - Susa - El Cem - Manastır - Hammamet - Kartaca - Nabil

Palermo - Catania - Siracusa - Noto

1.Day

İstanbul kiss Tunus broken heart Susa

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu  "HUZURLU SEYAHAT - THY" Bankosunda 05:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK661 seferi ile 08.20'de Tunus’a uçuş, 09.20’de varış. Varışın ardından Bardo Mozaik Müzesi, Zeytuna CamisiTourbet El Bey (Osmanlı Beylerbeyi aile mezarlığı) ve Bab El Bahar görülecek yerler arasındadır. Medina’daki (eski şehir) Souk’ta (Tunus’un eski ve otantik çarşısında) alışveriş imkanı ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Sousse Palace Hotel vb.

2.Day

Susa broken heart Kayrevan broken heart El Cem broken heart Manastır broken heart Susa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ülkenin güneyine doğru inip yakından tanıma imkanı buluyoruz. İslamiyetin Afrika kıtasına ilk geliş noktası olan ve ilk caminin yapıldığı tarihi Kayrevan şehrinde Aglabit Havuzları, Sahabe Ebu Zem'a El Belevi Hz. Kabri, Ukba Camisi ve Barutta Kuyusu'nun gezilmesini müteakip El Cem şehrinde Tarihi Amfitiyatro'nun görülmesi sonrası Manastır şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışta Ribat ve Habib Bourguiba Anıt Mezarı'nın görülmesi sonrası Susa şehrine geri dönüyoruz. Eski şehir merkezindeki Susa Ulu Camisi'nin görülmesi ve alışveriş için serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Sousse Palace Hotel vb.

3.Day

Susa broken heart Hammamet broken heart Nabil broken heart Tunus heart Palermo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tunus’un ünlü turistik limanı Port El Kantaoui’nin gezilmesi sonrası Hammamet’e doğru yola çıkıyoruz. Hammamet Kalesi'ni dışarıdan görmeyi müteakip eski şehir merkezinde alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından Nabil’e hareket ediyoruz. Nabil'de çömlek atölyesi ziyareti sonrası başkent Tunus’a doğru yola çıkıyoruz. Kartaca Harabeleri gezisi sonrası başkent Tunus'a hakim bir tepedeki Sidi Bu Said bölgesinde verilecek serbest zamanın ardından Tunus Limanı’na doğru yola çıkıyoruz. Varışta pasaport ve gümrük işlemlerini müteakip grubumuz için ayrılmış olan yataklı feribot kabinlerine yerleşiyoruz. Grimaldi Lines saat 18.30 seferi ile Palermo’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 12 saat 30 dakika sürecektir.

 

Not: Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir. Feribottaki yerlerimiz yataklı iç kabinlerdedir. Sadece bu geceye mahsus olmak üzere 4 yataklı odalarda bayanlar ayrı erkekler ayrı kalınacaktır. 4 kişilik aileler talep ederlerse aynı kabinde konaklayabilirler.

4.Day

Tunus heartPalermo

Feribotta alacağımız aperitif kahvaltının ardından 07.00 civarında Palermo’ya varıyoruz. Varışı müteakip gerçekleştirilecek Palermo şehir turumuzda Zisa Sarayı, Cuba Sarayı, İslam Eserleri Müzesi, San Giovanni Dei Lebbrosi Kilisesi, Favara Parkı, Castello di Maredolce, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Cappella Palatina, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta Caddeleri, Monreale Kasabası ve Monreale Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Astoria Hotel vb.

5.Day

Palermo broken heart Catania

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Catania’a doğru yola çıkıyoruz (210 km). Varışın ardından yapılacak olan Catania şehir turunda; Ursino Kalesi, Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Pizza Republica ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Nettuno Hotel vb.

6.Day

Catania broken heart Siracusa broken heart Noto broken heart Catania kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Siracusa & Noto turu için yola çıkıyoruz (65 km). Siracusa’da bulunan Apollo Tapınağı, Roma İmparatorluğu son dönemlerinde ve Bizans Imparatorluğu dönemlerinde kiliseye dönüştürülmüş ve Arap Sicilya Emirliği döneminde bir cami olarak kullanılmıştır. Siracusa aynı zamanda ünlü bilim adamı Arşimet’in yaşadığı yer olan bilinmektedir. Noto gezimiz sırasında Barok mimari ve sanat anlayışının en güzel örneklerini görüyoruz. Şehir Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almakla birlikte, görülmeye değer tüm güzellikleriyle bizi içine çekiyor. Gezimizin ardından Catania Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Varışta check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK1396 sefer sayılı 19.50 uçağı ile İstanbul Yeni Havalimanı’na uçuyoruz. Varış: 23.10.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - Tunus / Catania - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Tunus - Palermo feribot bileti
 • Tunus Susa şehrinde 2 gece 5* Sousse Palace Hotel vb. otelde konaklama,
 • Tunus - Palermo feribotunda 1 gece 4 yataklı iç kabinlerde bayanlar ayrı erkekler ayrı konaklama (4 kişilik aileler talep ederlerse aynı kabinde konaklayabilirler.)
 • İtalya Palermo şehrinde 1 gece 4* Astoria Hotel vb. otelde konaklama
 • İtalya Catania şehrinde 1 gece 4* Nettuno Hotel vb. otelde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir)
 • Tunus'ta Bardo Müzesi, Zeytuna Camisi, Aglabit Havuzları, Ukba Camisi, El Cem Amfitiyatrosu, Manastır Ribat, Kartaca Harabeleri giriş ücretleri
 • İtalya'da Zisa Sarayı, Cuba Sarayı, İslam Eserleri Müzesi, Normanni Sarayı, Monreale Bazilikası ve Ursino Kalesi giriş ücretleri
 • Programda adı geçen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli: kişi başı 735TL vize başvuru merkezine ödenen ücret + (istenirse) pasaport kargo ücreti + (istenirse) 35EUR vize danışmanlık hizmet bedeli (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti (gidiş-dönüş 140EUR)
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı su ve kapalı içeçekler,
 • 50 TL yurtdışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Kişisel harcamalar, otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.) bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Contact
Address : Atatürk Bulvarı, 423 Sokak No 35/5, 07070 Konyaaltı / Antalya - Turkey
Phone : 0 850 777 0 377...
Fax : +90 242 229 98 99
Email : rezervasyon@hoteladvisor.net
This is the official booking website of En Uygun İslami Otel. Get the best prices and occasion from www.enuygunislamiotel.com.
Call Center